Svenska ASSITEJ - ASSITEJ Sweden

Medlemlista

Alla  A   B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z  Ä  Ö  Å 

4:e Teatern
     
Abellis magiska teater
     
Angereds Teater/Barnteaterakademin
     
Anna Leyman Scenproduktioner
     
Awake Projects
     
Backa Teater
     
Bananteatern
     
Banditsagor
     
Barnens Scen
     
Barnteaterakademien/Angereds Teater
     
Big Wind
     
BlåLab
     
Borås Stadsteater
     
Byteatern
     
Carrasco Dance Company
     
Circonova
     
Cirkus Cirkör
     
Claire Parsons Dance Co
     
Clownen Manne
     
Dalateatern
     
Danscentrum
     
Dockteater Sesam
     
Dockteaterfabriken
     
Dockteatern Tittut
     
Dotterbolaget
     
Drömmarnas Hus
     
Embla Dans & Teater
     
Estrad Norr
     
Expressteatern
     
Folkets Hus och Parker
     
Folkteatern i Gävleborg
     
Folkteatern i Göteborg
     
Folmer Hansen Förlag
     
Fria Teatern
     
Friteatern
     
Gottsunda Dans & Teater
     
Göteborgs Operan
     
Hedmans Teater
     
Helsingborgs Stadsteater
     
KolKo ink.
     
KORDA Art In Motion
     
Kultur i Väst
     
Kungliga Operan
     
Kungsbacka Teater
     
Lilla Parken
     
Lilla Vilda Teatern
     
Lotta Garthon Prod
     
Länsteatern i Örebro
     
Länsteatrarna
     
Malmö Opera
     
Malmö Stadsteater
     
Marionetteatern
     
Masthuggsteatern
     
Meeting Plays
     
Memory Wax
     
Mittiprickteatern
     
Musikteatergruppen 89
     
Musikteatern Papagena
     
Månteatern
     
Norrbottensteatern
     
Orionteatern
     
Pantomimteatern
     
Picknickteatern
     
PotatoPotato
     
Pygméteatern
     
Regionteater Väst
     
Regionteatern Blekinge Kronoberg
     
Riksteatern Jämtland-Härjedalen
     
Riksteatern Västerbotten
     
Riksteatern Västra Götaland
     
Romeo och Juliakören
     
Räserbyrån
     
Salto
     
Scenkonst Sörmland
     
Skottes Musikteater
     
Smålands Musik och Teater
     
Staffan Björklunds Teater
     
Stora Teatern
     
Tage Granit
     
Teater 23
     
Teater Accént
     
Teater Albatross
     
Teater Allena
     
Teater Bambino
     
Teater Barbara
     
Teater da Capo
     
Teater De Vill
     
Teater Fenix
     
Teater Halland
     
Teater Jaguar
     
Teater Martin Mutter
     
Teater Pelikanen
     
Teater Pero
     
Teater Sagohuset
     
Teater Scratch
     
Teater Sláva
     
Teater Sörmland
     
Teater Tabberas
     
Teater Tre
     
Teater Tusan
     
Teater Uno
     
Teater Uno
     
Teater Västernorrland
     
Teater Västmanland
     
Teatercentrum
     
Teateri
     
Teaterstudio Lederman
     
Thales Teater
     
Tio Fötter
     
TURteatern
     
Täby kultur & musikskola
     
Ung Scen Öst
     
Unga Dramaten
     
Unga Klara
     
Unga på Operan
     
Unga Riks
     
Unga Roma
     
Uppsala Stadsteater
     
Uusi Teatteri
     
Varietéteatern Barbés
     
Västerbottensteatern
     
Westbergs Teater
     
Zebra dans
     
Ögonblicksteatern
     
Öresundsteatern
     

Östgötateatern